Multiwynalazcy, którzy otarli się o Nagrody Nobla - Ogólnopolski Operator Oświaty

Multiwynalazcy, którzy otarli się o Nagrody Nobla

Głównym celem projektu jest wzmocnienie tożsamości przez poczucie bycia we wspólnocie ludzi wybitnych, poczucie zakorzenienia w polskiej tradycji, historii i kulturze, podniesienie świadomości uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rękusach, dzięki działaniom i metodom interdyscyplinarnym przewidzianym między 1.10.2023 i 30.11.2023 r.

CEL PROJEKTU

PLANOWANE DZIAŁANIA

W ramach projektu zaplanowano:

1. Organizację warsztatów interdyscyplinarnych:
  2. Dlaczego spożywanie witamin ma znaczenie? – poznajemy sylwetkę Kazimierza Funka
  3. Czy Ludwik Hirszfeld wiedział jak wygląda bakteria?
  4. Jak Jan Szczepanik uratował życie hiszpańskiego króla Alfonsa XIII?
  5. W jaki sposób działa grzałka do wody?
  6. W jaki sposób działa proteza ręki? – wielki wynalazek Józefa Bożka
  7. Ludwik Zamenhof – znany, ale niedoceniony – próba dotarcia do informacji jak doszło do tego, że lingwista nominowany ośmiokrotnie do Nagrody Nobla, nigdy nie otrzymał tej nagrody
  8. Wykonanie gry planszowej – młodzi odkrywcy lub quizu przy pomocy aplikacji Kahoot! – podsumowanie zdobytej wiedzy.
  9. Wykonanie książki kolorowanki o bakteriach i wirusach oraz ich dobroczynnym i złym wpływie na ludzki organizm.
  10. Przygotowanie wystawy podsumowującej wyniki projektu.
  11. Przygotowanie prezentacji multimedialnej podsumowującej działania w postawi wystawy szkolnej + biuletyn informacyjny do złożenia w formie książki w bibliotece szkolnej.

UCZESTNICY

W projekcie zaplanowano uczestnictwo 30 osób, w tym 25 uczniów klas IV-VIII Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach.

TERMIN REALIZACJI PROJEKTU

Projekt będzie realizowany w terminie: 15.09.2023 – 15.12.2023.

WARTOŚĆ PROJEKTU

Wartość projektu to 18 763,00 zł.

FINANSOWANIE

Projekt „Multiwynalazcy, którzy otarli się o Nagrody Nobla” jest finansowany przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo” – edycja IV.

Koordynator projektu:

Emilia Matuszak