Fundacja to ludzie dbający o przyszłość Twojego dziecka

 

Wieloletnie doświadczenie

Fundacja Familijny Poznań (obecnie Ogólnopolski Operator Oświaty) powstała we wrześniu 2001 roku, jako organizacja pozarządowa, działająca na rzecz interesu publicznego. W 2004 roku otrzymała status organizacji pożytku publicznego. Od momentu powstania, Fundacja pomogła kilkudziesięciu tysiącom osób w ramach szkoleń, bezpłatnego poradnictwa prawnego oraz prowadzonych placówek opiekuńczych, edukacyjnych i socjoterapeutycznych. Zrealizowała kilkaset projektów dotowanych przez różnego rodzaju podmioty.

Priorytetem Fundacji stała się reakcja na samodzielnie zdiagnozowany w 2004 roku problem niskiego upowszechnienia edukacji przedszkolnej, który wynikał z warunków ekonomicznych rodzin z dziećmi oraz braku dostępnej oferty w miejscu ich zamieszkania. Zdając sobie sprawę, jak ważny jest ten okres życia w rozwoju każdego dziecka, Fundacja uruchomiła unikatową w skali kraju sieć ośrodków przedszkolnych, które zapewniały bezpłatną, pięciogodzinną opiekę nad dziećmi.

Placówki w całej Polsce

Wciąż rosnąca ilość podopiecznych Fundacji utwierdziła nas w przekonaniu, iż potrzebne są kolejne placówki tego typu. Fundacja utworzyła 300 placówek przedszkolnych na terenie całego kraju pozyskując na ten cel ponad 56 mln zł ze środków zewnętrznych. Na dzień dzisiejszy Fundacja prowadzi 60 placówek kierujących swoją ofertę do najmłodszych – żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych. Po 18 latach dynamicznego rozwoju i poszerzania zakresu oddziaływania, Fundacja otrzymała nową nazwę, która obecnie brzmi - OGÓLNOPOLSKI OPERATOR OŚWIATY - oddaje ona charakter naszej działalności i odpowiada zakresowi działań jakie podejmujemy. Przez lata rozwoju staliśmy się obecni w świadomości Samorządów jako podmiot wspierający i realizujący zadania oświatowe na terenach Gmin w całym Kraju.

Znajdź placówkę

Rok 2019

Fundacja to

5000 miejsc we wszystkich placówkach
1000 wykwalifikowanych osób w zespole pracowniczym w całej Polsce
400 zrealizowanych inwestycji
63 placówek obecnie prowadzonych przez Fundację
230 zrealizowanych projektów
19 lat doświadczenia
5 województw objętych działaniami Fundacji
1 numer jeden na liście podmiotów oświatowych w Polsce

Masz do nas pytania?

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej o naszej fundacji,
skontaktuj się z nami

Kontakt