Przekaż 1,5% podatku PIT - Ogólnopolski Operator Oświaty

Przekaż 1,5% podatku PIT

Rozliczając podatek PIT za 2022 rok możesz wskazać organizację pożytku publicznego, której przekażesz 1,5% podatku. To nic nie kosztuje! Urząd Skarbowy do wybranej fundacji prześle w Twoim imieniu część podatku, który już pobrał od Ciebie w ciągu całego roku. Wskazując fundację Ogólnopolski Operator Oświaty – KRS 00000 44866 – pomożesz nam sfinansować ważne i potrzebne projekty dla dzieci i rodziców.

1,5% rozliczenie PIT 2023 za rok 2022

Rozlicz się online Pobierz program do PIT Pobierz formularz w PDF


Wirtualna Poradnia Pedagogiczna. Bezpłatne wsparcie dla rodziców i opiekunów

Wielu rodziców – zwłaszcza w mniejszych miejscowościach – ma ograniczony dostęp do profesjonalnych porad pedagoga lub psychologa dziecięcego. Barierą bywa też wstyd przed opowiadaniem o swoich problemach obcej osobie.

Dlatego pracujemy nad uruchomieniem Wirtualnej Poradni Pedagogicznej. Dostępna będzie bezpłatnie, przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu i zaoferuje:

Wirtualna Poradnia Pedagogiczna będzie miejscem dla wszystkich, którym na sercu leży dobro dzieci i ich prawidłowy rozwój. Wierzymy, że to cel ważny i potrzebny, który jesteśmy w stanie wspólnie osiągnąć.

Pilotażowa wersja Wirtualnej Poradni Pedagogicznej działa już pod adresem:
www.operator.edu.pl/poradnia


KRS 00000 44866

Powiedzmy to wyraźnie! Logopeda w każdej szkole i przedszkolu

Prawie 30% dzieci boryka się z trudnościami natury logopedycznej. Problemy wyraźnie nasiliły się w czasie pandemii COVID-19. Izolacja często wymuszała rezygnację z rozpoczętej terapii, prowadziła do zaniedbania ćwiczeń, zanikania wcześniej osiągniętych efektów i pogłębiania się problemów. W wielu przypadkach mówimy o dzieciach, które straciły dwa lata diagnozowania i terapii.

Tymczasem zaniedbane wady pogłębiają się, powodują problemy w nawiązywaniu relacji, potęgują wstydliwość, a nierzadko bywają także obiektem drwin i przykrości. Wczesna diagnoza, systematyczność i odpowiedni zakres ćwiczeń koordynowanych przez specjalistę, to klucz do osiągania pozytywnych i trwałych efektów.

Dlatego w naszych placówkach wspieramy i rozwijamy zajęcia i terapię logopedyczną dla ponad 7500 dzieci.

 


Jak rozliczyć PIT za 2022 rok? To proste!

W 2023 roku rozliczyć PIT i przekazać 1,5% podatku można na kilka sposobów:

1

Skorzystaj z profesjonalnego, bezpłatnego programu PITax, który sam wszystko policzy, uzupełni właściwe pola, uwzględni ulgi, wyśle rozliczenie do Twojego Urzędu Skarbowego a Tobie prześle potwierdzenie rozliczenia PIT.
pobierz program


2

Rozlicz się online przez internet. Prosta w obsłudze, bezpieczna strona naszych partnerów poprowadzi Cię krok po kroku przez całe rozliczenie, podpowie gdzie co wpisać i na koniec wyśle rozliczenie do Urzędu Skarbowego, a do Ciebie potwierdzenie.
rozlicz się online


3

Zaloguj się na swoje konto podatnika w portalu Twój e-PIT Ministerstwa Finansów. Sprawdź czy wszystkie dane się zgadzają i czy automat prawidłowo naliczył Twoje ulgi. Sprawdź czy pole do przekazania 1,5% podatku jest wypełnione. Podaj tam nasz KRS: 00000 44866.
uzupełnij Twój e-PIT

4

Pobierz formularz PIT do wydrukowania

Wypełnij formularz na swoim komputerze, nawet bez dostępu do internetu. Uzupełnij aktywne pola w pliku PDF i wydrukuj. Możesz również wydrukować czysty formularz i wypełnić go ręcznie. Wypełniony formularz wyślij pocztą, listem poleconym, na adres swojego urzędu skarbowego. Potwierdzenie nadania na poczcie jest dowodem na złożenie rozliczenia.


PIT 28
dochody rozliczane ryczałtowo z działalności gospodarczej i wynajmu

PIT 37
dochody z pracy na etacie i umowach cywilnoprawnych

PIT 36
dochody z działalności gospodarczej rozliczane na zasadach ogólnych

PIT 36L
dochody z działalności gospodarczej opodatkowane liniowo

PIT 38
dochody kapitałowe z giełdy i udziałów

PIT 39
dochody uzyskane ze sprzedaży nieruchomości

PIT OP
oświadczenie o przekazaniu 1,5% podatku ze świadczeń ZUS


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP przy współpracy z IWOP.

Każde wsparcie ma znaczenie!

Twój 1,5% podatku PIT pozwoli na zrealizowanie programów, z których na co dzień korzysta kilka tysięcy dzieci w Polsce. Dzięki Tobie może ich być jeszcze więcej!

Wspieraj projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

Przekaż darowiznę

Zostań patronem

Wspieraj systematycznie, niewielkimi kwotami.

Wspieraj regularnie

Wspieraj przez GGwallet

Kliknij, lub zeskanuj QR kod w aplikacji mobilnej Twojego banku
Testujemy nowoczesne rozwiązania dla fundacji wspólnie z kultowym, polskim komunikatorem GG!

Przekaż 1,5% podatku

Przekaż 1,5% podatku
Ogólnopolski Operator Oświaty

KRS 0000044866Nasi Partnerzy

Nokia Kulczyk Foundation Fundacja Banku Ochrony Środowiska Grycan Fundacja Santander Raiko UNICEF Wspólnie UNICEF Gdańsk Fundacja Gdańska Synapia EiSystem Kraina twórczości World Central Kitchen Newspoint talkersi TIM.pl +
Dołącz do
Partnerów fundacji