Przekaż 1,5% podatku PIT - Ogólnopolski Operator Oświaty

Przekaż 1,5% podatku PIT

Rozliczając podatek PIT za 2022 rok możesz wskazać organizację pożytku publicznego, której przekażesz 1,5% podatku. To nic nie kosztuje! Urząd Skarbowy do wybranej fundacji prześle w Twoim imieniu część podatku, który już pobrał od Ciebie w ciągu całego roku. Wskazując fundację Ogólnopolski Operator Oświaty – KRS 00000 44866 – pomożesz nam sfinansować ważne i potrzebne projekty dla dzieci i rodziców.

1,5% rozliczenie PIT 2023 za rok 2022

Rozlicz się online Pobierz program do PIT Pobierz formularz w PDF


Wirtualna Poradnia Pedagogiczna. Bezpłatne wsparcie dla rodziców i opiekunów

Wielu rodziców – zwłaszcza w mniejszych miejscowościach – ma ograniczony dostęp do profesjonalnych porad pedagoga lub psychologa dziecięcego. Barierą bywa też wstyd przed opowiadaniem o swoich problemach obcej osobie.

Dlatego pracujemy nad uruchomieniem Wirtualnej Poradni Pedagogicznej. Dostępna będzie bezpłatnie, przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu i zaoferuje:

Wirtualna Poradnia Pedagogiczna będzie miejscem dla wszystkich, którym na sercu leży dobro dzieci i ich prawidłowy rozwój. Wierzymy, że to cel ważny i potrzebny, który jesteśmy w stanie wspólnie osiągnąć.

Pilotażowa wersja Wirtualnej Poradni Pedagogicznej działa już pod adresem:
www.operator.edu.pl/poradnia


KRS 00000 44866

Powiedzmy to wyraźnie! Logopeda w każdej szkole i przedszkolu

Prawie 30% dzieci boryka się z trudnościami natury logopedycznej. Problemy wyraźnie nasiliły się w czasie pandemii COVID-19. Izolacja często wymuszała rezygnację z rozpoczętej terapii, prowadziła do zaniedbania ćwiczeń, zanikania wcześniej osiągniętych efektów i pogłębiania się problemów. W wielu przypadkach mówimy o dzieciach, które straciły dwa lata diagnozowania i terapii.

Tymczasem zaniedbane wady pogłębiają się, powodują problemy w nawiązywaniu relacji, potęgują wstydliwość, a nierzadko bywają także obiektem drwin i przykrości. Wczesna diagnoza, systematyczność i odpowiedni zakres ćwiczeń koordynowanych przez specjalistę, to klucz do osiągania pozytywnych i trwałych efektów.

Dlatego w naszych placówkach wspieramy i rozwijamy zajęcia i terapię logopedyczną dla ponad 7500 dzieci.

 


Jak rozliczyć PIT za 2022 rok? To proste!

W 2023 roku rozliczyć PIT i przekazać 1,5% podatku można na kilka sposobów:

1

Skorzystaj z profesjonalnego, bezpłatnego programu PITax, który sam wszystko policzy, uzupełni właściwe pola, uwzględni ulgi, wyśle rozliczenie do Twojego Urzędu Skarbowego a Tobie prześle potwierdzenie rozliczenia PIT.
pobierz program


2

Rozlicz się online przez internet. Prosta w obsłudze, bezpieczna strona naszych partnerów poprowadzi Cię krok po kroku przez całe rozliczenie, podpowie gdzie co wpisać i na koniec wyśle rozliczenie do Urzędu Skarbowego, a do Ciebie potwierdzenie.
rozlicz się online


3

Zaloguj się na swoje konto podatnika w portalu Twój e-PIT Ministerstwa Finansów. Sprawdź czy wszystkie dane się zgadzają i czy automat prawidłowo naliczył Twoje ulgi. Sprawdź czy pole do przekazania 1,5% podatku jest wypełnione. Podaj tam nasz KRS: 00000 44866.
uzupełnij Twój e-PIT

4

Pobierz formularz PIT do wydrukowania

Wypełnij formularz na swoim komputerze, nawet bez dostępu do internetu. Uzupełnij aktywne pola w pliku PDF i wydrukuj. Możesz również wydrukować czysty formularz i wypełnić go ręcznie. Wypełniony formularz wyślij pocztą, listem poleconym, na adres swojego urzędu skarbowego. Potwierdzenie nadania na poczcie jest dowodem na złożenie rozliczenia.


PIT 28
dochody rozliczane ryczałtowo z działalności gospodarczej i wynajmu

PIT 37
dochody z pracy na etacie i umowach cywilnoprawnych

PIT 36
dochody z działalności gospodarczej rozliczane na zasadach ogólnych

PIT 36L
dochody z działalności gospodarczej opodatkowane liniowo

PIT 38
dochody kapitałowe z giełdy i udziałów

PIT 39
dochody uzyskane ze sprzedaży nieruchomości

PIT OP
oświadczenie o przekazaniu 1,5% podatku ze świadczeń ZUS


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP przy współpracy z IWOP.

Każde wsparcie ma znaczenie!

Twój 1,5% podatku PIT pozwoli na zrealizowanie programów, z których na co dzień korzysta kilka tysięcy dzieci w Polsce. Dzięki Tobie może ich być jeszcze więcej!

Wspieraj projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

Przekaż darowiznę

Zostań patronem

Wspieraj systematycznie, niewielkimi kwotami.

Wspieraj regularnie

Kupuj z aplikacją dobroczynną

Zainstaluj wtyczkę albo aplikację FaniMani do pomagania zakupami.

Rób zakupy z FaniMani

To sklep, w którym kupujesz, część ceny przekazuje na szczytny cel!

Przekaż 1,5% podatku

Przekaż 1,5% podatku
Ogólnopolski Operator Oświaty

KRS 0000044866Nasi Partnerzy

Nokia Fundacja Banku Ochrony Środowiska Grycan Raiko Synapia EiSystem Kraina twórczości Fundacja Santander World Central Kitchen Newspoint talkersi +
Dołącz do
Partnerów fundacji