
Od słów pisanych po błyszczące światło “From the written words to the glittering light” Zakończony
Projekt międzynarodowy z udziałem turyńskiej organizacji wprowadza PSP Leonardo w świat filmu narracyjnego jako formy pracy pedagogicznej. Zaplanowany cykl warsztatowy dla kadry szkoły ma na celu wypracowanie nowego rozwiązania w pracy z uczniami, przetestowania go i wdrożenia w ramach zajęć filmowych realizowanych w szkole.
O projekcie
Głównym celem projektu jest transfer i wdrożenie nowego rozwiązania tj. metody tworzenia i wykorzystania filmu narracyjnego jako formy pracy pedagogicznej, kształtującej kompetencje uczniów w Publicznej Szkole Podstawowej Leonardo we Wrocławiu oraz wymiana informacji doświadczeń z zagranicznym partnerem z Turynu w okresie 1.09.2020 r do 30.11.2021.
Efektem projektu będzie:
- Podniesienie kwalifikacji i kompetencji nauczycieli w zakresie nauczania z wykorzystaniem TIK (wspieranie nauczyciela w zakresie wykonywanej pracy)
- Wymiana dobrych praktyk edukacyjnych i nawiązanie współpracy międzynarodowej
3. Poprawa jakości edukacji oraz wdrożenie nowoczesnych metod z zakresu TIK oraz edukacji medialnej. - Poprawa jakości edukacji oraz wdrażanie nowoczesnych metod pracy z zakresie edukacji TIK oraz medialnej,
- Wspieranie rozwoju dzieci z uwzględnieniem ich potrzeb i możliwości (wspieranie kompetencji kluczowych dzieci, przygotowanie odpowiednich warunków do realizacji zajęć z dziećmi)
Nasz partner międzynarodowy w projekcie to organizacja non-profit LABINS założona w 2012 roku przez grupę niezależnych specjalistów w dziedzinie polityki społecznej z wieloletnim doświadczeniem w opracowywaniu, wdrażaniu, monitorowaniu i raportowaniu projektów o głębokim wpływie społecznym w Turynie i pozostałej części Włoch. W 2018 r. LABINS uruchomił specjalny dział o nazwie „Narracja wizualna”, którego celem jest prowadzenie mediów lokalnych dla organizacji pozarządowych i organizacji non-profit, realizacja programów dotyczących umiejętności medialnych oraz kursów dotyczących przeciwdziałaniu zastraszaniu i cybernękaniu w szkołach za pomocą mediów cyfrowych i narzędzi do pracy z uczniami.
Z ramienia włoskiej organizacji współpracuje z nami m.in. Andrea Serafini - operator, reżyser, doświadczony działacz w organizacjach społecznych, zajmuje się organizacją i realizacją warsztatów dotyczących mediów cyfrowych, w tym wykorzystaniem filmu narracyjnego.
Czas realizacji: 01.09.2020-3o.11.2021
Dofinansowanie: 92 292,40 zł
Zapraszamy do obejrzenia filmu narracyjnego będącego efektem warsztatów naszej kadry w Turynie:
Dokumenty
Koordynator projektu:
Dominika Oskierko
[email protected]
tel. 501 670 187