Przekaż 1% - Ogólnopolski Operator Oświaty

Twój 1% wspiera terapię logopedyczną

Do szkół i przedszkoli Fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty uczęszcza obecnie blisko 6 000 dzieci. Z niepokojem obserwujemy dane, które wskazują, że ponad 20% uczniów w naszych placówkach boryka się z trudnościami natury logopedycznej. Problemy te istotnie nasiliły się w ostatnim czasie.

Pandemia COVID-19 ma znaczący wpływ na pogorszenie się jakości mowy u dzieci. Izolacja przyczyniała się do konieczności rezygnacji z rozpoczętej terapii, zaniedbania ćwiczeń, czego skutkiem jest zanikanie wcześniej osiągniętych efektów i pogłębianie się problemów. W wielu przypadkach mówimy o dzieciach, które straciły dwa lata diagnozowania i terapii z powodu Covid-19.

Zaniedbane wady pogłębiają się, powodują problemy w nawiązywaniu relacji, potęgują wstydliwość, a nierzadko bywają także obiektem drwin i przykrości. Wczesna diagnoza, systematyczność i odpowiedni zakres ćwiczeń koordynowanych przez specjalistę, to klucz do osiągania pozytywnych oraz trwałych efektów w korygowaniu nieprawidłowej wymowy.

Jako organ prowadzący, wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych uczniów, chcemy wspierać ich edukację, a także odpowiadać na pojawiające i nasilające się problemy.

Dlatego też w roku 2022 fundusze pozyskane z odpisów 1% podatku dochodowego przeznaczamy na wsparcie zajęć oraz terapii logopedycznej w placówkach Fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty.


Od stycznia do maja 2022, zebraliśmy wspólnie na terapie logopedyczne w przedszkolach i szkołach aż 43.838,70 złotych! Taka jest moc 1%. Dzięki takiej kwocie można na przykład:

  • Kupić prawie 700 zestawów kart ćwiczeń do pracy nad wymową.
  • Ufundować 140 zestawów dydatkycznych.
  • Wyposażyć 11 gabinetów logopedycznych w pakiety multimedialne.

DZIĘKUJEMY!

Przekaż 1% naszej organizacji
Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP przy współpracy z IWOP.

KRS 0000044866

W 2021 roku ponad 15 300 000 podatników w całej Polsce przekazało Organizacjom Pożytku Publicznego 1% podatku. Zebrano w ten sposób 972 737 620,42 zł. Oznacza to, że jeden podatnik przekazał średnio około 63 zł.

  • 1 statystyczny odpis to pakiet kart pracy do ćwiczeń usprawniających motorykę narządów mowy
  • 5 odpisów to zestaw, składający się z jedenastu różnych atrakcyjnych dla dzieci pomocy dydaktycznych
  • 60 odpisów to profesjonalny pakiet multimedialny, który podniesie walory zajęć logopedycznych prowadzonych zdalnie

Twój 1% to realne wsparcie naszych działań

Jak można nas wesprzeć 1% podatku?

  • W deklaracji podatkowej PIT-28, PIT-36, PIT-37 lub PIT-38 na portalu www.podatki.gov.pl wybierz z listy KRS i nazwę Organizacji Pożytku Publicznego: KRS 0000044866 Ogólnopolski Operator Oświaty.
  • Jeżeli wypełniasz tradycyjną deklarację podatkową, wpisz w odpowiedniej rubryce KRS i nazwę Organizacji Pożytku Publicznego: KRS 0000044866 Ogólnopolski Operator Oświaty.

Wspieraj projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

Przekaż darowiznę

Zostań patronem

Wspieraj systematycznie, niewielkimi kwotami.

Wspieraj regularnie

Wspieraj przez GGwallet

Kliknij, lub zeskanuj QR kod w aplikacji mobilnej Twojego banku
Testujemy nowoczesne rozwiązania dla fundacji wspólnie z kultowym, polskim komunikatorem GG!

Przekaż 1,5% podatku

Przekaż 1,5% podatku
Ogólnopolski Operator Oświaty

KRS 0000044866Nasi Partnerzy

Nokia Kulczyk Foundation Fundacja Banku Ochrony Środowiska Grycan Fundacja Santander Raiko UNICEF Wspólnie UNICEF Gdańsk Fundacja Gdańska Synapia EiSystem Kraina twórczości World Central Kitchen Newspoint talkersi TIM.pl +
Dołącz do
Partnerów fundacji