< Powrót do projektów

Od słów pisanych po błyszczące światło “From the written words to the glittering light” Zakończony

Projekt międzynarodowy z udziałem turyńskiej organizacji wprowadza PSP Leonardo w świat filmu narracyjnego jako formy pracy pedagogicznej. Zaplanowany cykl warsztatowy dla kadry szkoły  ma na celu wypracowanie nowego rozwiązania w pracy z uczniami, przetestowania go i wdrożenia w ramach zajęć filmowych realizowanych w szkole. 

O projekcie

Głównym celem projektu jest transfer i wdrożenie nowego rozwiązania tj. metody tworzenia i wykorzystania filmu narracyjnego jako formy pracy pedagogicznej, kształtującej kompetencje uczniów w Publicznej Szkole Podstawowej Leonardo we Wrocławiu oraz wymiana informacji doświadczeń z zagranicznym partnerem z Turynu w okresie 1.09.2020 r do 30.11.2021.

Efektem projektu będzie:

  1. Podniesienie kwalifikacji i kompetencji nauczycieli w zakresie nauczania z wykorzystaniem TIK (wspieranie nauczyciela w zakresie wykonywanej pracy)
  2. Wymiana dobrych praktyk edukacyjnych i nawiązanie współpracy międzynarodowej
    3. Poprawa jakości edukacji oraz wdrożenie nowoczesnych metod z zakresu TIK oraz edukacji medialnej.
  3. Poprawa jakości edukacji oraz wdrażanie nowoczesnych metod pracy z zakresie edukacji TIK oraz medialnej,
  4. Wspieranie rozwoju dzieci z uwzględnieniem ich potrzeb i możliwości (wspieranie kompetencji kluczowych dzieci, przygotowanie odpowiednich warunków do realizacji zajęć z dziećmi)

Nasz partner międzynarodowy w projekcie to organizacja non-profit LABINS założona w 2012 roku przez grupę niezależnych specjalistów w dziedzinie polityki społecznej z wieloletnim doświadczeniem w opracowywaniu, wdrażaniu, monitorowaniu i raportowaniu projektów o głębokim wpływie społecznym w Turynie i pozostałej części Włoch. W 2018 r. LABINS uruchomił specjalny dział o nazwie „Narracja wizualna”, którego celem jest prowadzenie mediów lokalnych dla organizacji pozarządowych i organizacji non-profit, realizacja programów dotyczących umiejętności medialnych oraz kursów dotyczących przeciwdziałaniu zastraszaniu i cybernękaniu w szkołach za pomocą mediów cyfrowych i narzędzi do pracy z uczniami.

Z ramienia włoskiej organizacji współpracuje z nami m.in. Andrea Serafini - operator, reżyser, doświadczony działacz w organizacjach społecznych,  zajmuje się organizacją i realizacją warsztatów dotyczących mediów cyfrowych, w tym wykorzystaniem filmu narracyjnego.

Czas realizacji: 01.09.2020-3o.11.2021
Dofinansowanie:  92 292,40 zł

Zapraszamy do obejrzenia filmu narracyjnego będącego efektem warsztatów naszej kadry w Turynie:

Olinek

Dokumenty

Koordynator projektu:
Dominika Oskierko
[email protected]
tel. 501 670 187

Wspieraj projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

Przekaż darowiznę

Zostań patronem

Wspieraj systematycznie, niewielkimi kwotami.
cyklicznie
Wspieraj regularnie
Zrzutka

Wspieraj przez GGwallet

Kliknij, lub zeskanuj QR kod w aplikacji mobilnej Twojego banku
Testujemy nowoczesne rozwiązania dla fundacji wspólnie z kultowym, polskim komunikatorem GG!

Przekaż 1,5% podatku

Przekaż 1,5% podatku
Ogólnopolski Operator Oświaty

KRS 0000044866



Nasi Partnerzy

Fundacja Orlen Fundacja KPMG Nokia Kulczyk Foundation Fundacja Banku Ochrony Środowiska Grycan Fundacja Santander Raiko UNICEF Wspólnie UNICEF Gdańsk Fundacja Gdańska Synapia EiSystem Kraina twórczości World Central Kitchen talkersi TIM.pl Mammutico GG Gadu Gadu Fundacja Orange Merck KRUK SA Dołącz do Partnerów fundacji
#MAMYNATORADĘ! Zajrzyj do Wirtualnej Poradni Pedagogicznej