Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – dla przedszkoli

W ramach programu 7 przedszkoli prowadzonych przez Operatora zakupi nowości wydawnicze oraz zrealizuje działania promujące czytelnictwo.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Termin realizacji: listopad-grudzień 2021
Miejsce realizacji:

Publiczne Przedszkole Leonardo w Poznaniu
Publiczne przedszkole Rubi w Czerwonaku
Publiczne Przedszkole "Familijna Rosocha" w Rososze

Publiczne Przedszkole "Omnibus" we Wrocławiu
Publiczne Przedszkole "Marco Polo" we Wrocławiu
Publiczne Przedszkole "Galileo" we Wrocławiu
Publiczne Przedszkole "Guliwer" we Wrocławiu
Publiczne Przedszkole Magellan we Wrocławiu

Termin realizacji: listopad-grudzień 2021

Środki z dofinansowania: 23 500 zł

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

Koordynator projektu:

Dominika Oskierko