Ekologia na Cyprze- mobilności zagraniczne uczniów z PSP nr 52 w Poznaniu - Ogólnopolski Operator Oświaty

Ekologia na Cyprze- mobilności zagraniczne uczniów z PSP nr 52 w Poznaniu Zakończony

W 2022 r. w ramach projektu międzynarodowego uczniowie z klas VI-VIII z PSP nr 52 Specto odbędą wyjątkowe podróże do Limassol na Cyprze, gdzie wspólnie z lokalnymi uczniami Lyceum Of Agios Ioannis podejmą temat ochrony środowiska.

W projekcie uczestniczyć będzie 32 uczniów z naszej szkoły.

Cele głównym projektu  jest wzrost i rozwój kompetencji kluczowych wśród 32 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 52 Specto w Poznaniu.

Kompetencje która zostaną wzmocnione/ poszerzone to:

• kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji
  • kompetencje w zakresie wielojęzyczności
  • kompetencje matematyczne oraz kompetencje w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii
  • kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się
  • kompetencje w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej.

Główna˛ tematyka przedsięwzięcia jest ochrona środowiska i podnoszenie kompetencji przyrodniczych i językowych. Uczestnicy projektu poznają aspekty dbania o faunę , florę , powietrze w innym kraju, w kompletnie innych warunkach i dzięki temu będą mieli możliwość porównania działań proekologicznych stosowanych na Cyprze i w Polsce.

Podczas mobilności uczniowie będą˛ mieli okazję odwiedzić elektrownię solarną, miejsce, gdzie zarządza się odpadami oraz wezmą udział w warsztatach skupiających się na tematach środowiskowych, ekologicznych, fizycznych itp.

W ramach projektu będą realizowane:

• rekrutacja uczniów
  • wizyta przygotowawcza opiekunów
  • przygotowanie uczniów do mobilności w formie wrsztatowej
  • 2 mobilności dla łącznie 32 uczniów (7-dniowe w tym 5 dni merytorycznych, a 2 dni przeznaczone na podróż)
  • ewaluacja działań projektowych
  • promocja i upowszechnianie rezultatów

Termin realizacji: 30.09.2021-29.09.2022
Dofinansowanie: 195 644,00 zł

Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

Koordynator Projektu:

Dominika Oskierko