Bieg Przedszkolaka i Rodzinny Piknik Sportowy 2022 - Ogólnopolski Operator Oświaty
KRS 00000 44866

Przekaż 1,5% podatku PIT na wsparcie naszych projektów:

 • uruchomienie Wirtualnej Poradni Pedagogicznej
 • program Logopeda w każdej szkole
KRS 00000 44866

Przekaż 1,5% podatku PIT na wsparcie naszych projektów:

 • uruchomienie Wirtualnej Poradni Pedagogicznej
 • program Logopeda w każdej szkole

< Powrót do projektów

Bieg Przedszkolaka

Bieg Przedszkolaka i Rodzinny Piknik Sportowy 2022 Zakończony

2 października fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty, Wro-Active i Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Wrocławia zaprosiły młodych sportowców, rodziców i kibiców na malowniczy stadion przy ul. Fryderyka Pautscha 9 na wrocławskim Sępolnie. Tego dnia w sportowe szranki stanęli uczestnicy Biegu Przedszkolaka 2022. Największego, lekkoatletycznego wydarzenia przedszkolnego w stolicy Dolnego Śląska.

Cel jest ważny i poważny: rozruszać wrocławskie przedszkolaki z placówek prowadzonych przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty, ich mamy i tatusiów. Czyli: „popularyzacja sportu oraz aktywnych form wypoczynku wśród dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców”. Program zawodów był wyjątkowo atrakcyjny i dla zawodników i dla kibiców. Biegacze zmierzyli się w następujących konkurencjach:

 • Bieg Trzylatków
 • Bieg Czterolatków
 • Bieg Pięciolatków
 • Bieg Sześciolatków
 • Bieg Mamy
 • Bieg Taty
 • Bieg Pracowników Przedszkoli

Nie koniec jednak na tym! Oprócz wyścigów biegowych, zaprosiliśmy całe rodziny do udziału w drużynowych zmaganiach zwinnościowo-zręcznościowych. O nagrody powalczyć można było w widowiskowych dyscyplinach:

 • tor przeszkód,
 • sok w dal z miejsca,
 • przenoszenie woreczków na czas,
 • rzuty do celu,
 • przekładanie hula hop w parze.

Nie zabrakło również atrakcji dla kibiców i sztabów trenerskich. Przez cały czas zawodów trwał Rodzinny Piknik Sportowy 2022, pełen dodatkowych atrakcji, animacji i smakołyków. Dziękujemy za wspaniałe emocje!

Bieg Przedszkolaka 2022

kiedy: 2 października 2022

start: godzina 10.00

gdzie: Stadion, ul. Fryderyka Pautscha 9

nawigacja: https://goo.gl/maps/VNpAMrDDzFEBNTNj7


Zapisy zawodników

Dzieci i rodziców, którzy chcieli wystąpić w zawodach, zapisywali się w sekretariatach wrocławskich przedszkoli, prowadzonych przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty:

 • Przedszkole Marco Polo
 • Przedszkole Cogito
 • Przedszkole Magellan
 • Przedszkole Pitagoras
 • Przedszkole Omnibus
 • Przedszkole Leonardo
 • Przedszkole Familjadek
 • Przedszkole Guliwer
 • Przedszkole Gallileo
 • Przedszkole Columbus
 • Przedszkole Logicus
 • Przedszkole Kropelka

O zakwalifikowaniu się na bieg decydowała kolejność zgłoszeń. Każdy zakwalifikowany uczestnik po ukończeniu biegu otrzymał pamiątkowy medal. Ponadto dla dzieci za zajęcie I,II i III miejsca zaplanowano nagrody dodatkowe w postaci pucharów oraz drobnych nagród rzeczowych. Podczas zawodów prowadzona była również klasyfikacja przedszkoli. Bo dla placówek, które będą najlepsze w klasyfikacji przedszkoli, także przewidzieliśmy nagrody!


Licytacja Treningu z Mistrzem

Dla kibiców biegania i fanów lekkiej atletyki mieliśmy jeszcze jedną KOSMICZNĄ atrakcję! Dzięki naszym Przyjaciołom z WROactiv na charytatywnej licytacji Allegro zlicytowaliśmy OSOBISTY, PERSONALNY TRENING biegowy z Marcinem Jędrusińskim!

Marcin Jędrusiński

Nasz sprinterski mistrz Polski, medalista Mistrzostw Europy i olimpijczyk z Aten, zaprosił zwycięzcę licytacji na 90-minutowy trening biegowy o dowolnym, uzgodnionym wcześniej stopniu trudności. Na dowolnej, plenerowej ścieżce biegowej we Wrocławiu. TAKIEJ okazji nie można było przegapić!

Zobacz wynik licyacji

Dochód z licytacji przeznaczony został na ufundowanie nagród dla uczestników Biegu Przedszkolaka i wspieranie niezależnej edukacji przez Fundację Ogólnopolski Operator Oświaty.

O projekcie

Projekt jest kontynuacją działań podejmowanych: w roku 2019 w ramach projektu „Familijny bieg krasnala i rodzinny piknik przedszkolaków” oraz w roku 2020 w ramach projektu „AKTYWNY PRZEDSZKOLAK”. Obydwa projekty współfinansowane były ze środków Gminy Wrocław.

Tegoroczny projekt zakłada kontynuację dobrych praktyk wypracowanych w ramach zrealizowanych projektów sportowych. W ramach projektu zaplanowano organizację rodzinnej imprezy sportowej dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Impreza będzie miała głównie charakter biegowy i odbędzie się 2 października 2022 roku na boisku sportowym przy ul. Fryderyka Pautscha 9. W ramach zadania zaplanowano organizację biegów:

 • dla dzieci (bieg 3 latków, bieg 4 latków, bieg 5 latków, bieg 6 latków);
 • dla rodziców (bieg mamy, bieg taty)
 • dla pracowników przedszkoli/fundacji.

Na biegi będą prowadzone zapisy w przedszkolach. O zakwalifikowaniu się na bieg będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Każdy zakwalifikowany uczestnik po ukończeniu biegu otrzyma pamiątkowy medal. Ponadto dla dzieci za zajęcie I,II i III miejsca zaplanowano nagrody dodatkowe w postaci pucharów oraz drobnych nagród rzeczowych. Z uwagi na fakt, iż dzieci będą reprezentować różne przedszkola, podczas zawodów będzie również prowadzona klasyfikacja przedszkoli. W związku z tym, w projekcie zaplanowano również nagrody dla przedszkoli – tj. puchary i drobne nagrody rzeczowe w postaci pomocy dydaktycznych/sportowych, które będą wykorzystywane podczas prowadzonej w placówkach edukacji przedszkolnej (np. do zabaw ruchowych). W projekcie przewidziano również puchar za zdobycie I miejsca w biegu rodziców/pracowników.

W celu urozmaicenia planowanej imprezy oraz aktywnego włączenia w nią rodziców i opiekunów dzieci, zaplanowano również przeprowadzenie konkurencji rodzinnych. Podczas imprezy sportowej – w przerwach zaplanowanych biegów, będą organizowane tory przeszkód dla drużyn, składających się z dzieci i rodziców (1 drużyna= dziecko + rodzic). Tory przeszkód zostaną zaplanowane z uwzględnieniem możliwości psychofizycznych dzieci, tj. konkurencje sprawnościowe zaplanowane w ramach zabawy będą dobrane do wieku dzieci. Tory zostaną opracowane dla 4 kategorii wiekowych: 3 latków, 4 latków, 5 latków, 6 latków i w zależności od wieku dzieci będą składały się z konkurencji zwinnościowo-zręcznościowych będących uzupełnieniem głównej, biegowej części zawodów.

W ramach torów przeszkód również zaplanowano nagrody – bezpośrednio dla uczestników. Będą to symboliczne nagrody rzeczowe dla drużyn zwycięskich (za zajęcie I, II, III miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych). Aby wziąć udział w konkurencjach uczestnicy będą musieli zgłosić uprzednio swój udział (tu również prowadzone będą zapisy drużyn).

Miejsce realizacji zadania: Wrocław

Adresatem zadania będą: dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodzice.

Zadanie jest realizowane zgodnie z wytycznymi i zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia, w tym z zasadami bezpiecznego postępowania, a także respektowania aktualnych przepisów prawa podczas epidemii lub pandemii.

Zadanie jest realizowane z dbałością o równe traktowanie wszystkich uczestników, w tym w szczególności o zapewnienie dostępności zadania dla osób ze szczególnymi potrzebami zgodnie z przepisami ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Dokumenty

koordynator:

Dominika Oskierko
fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty
[email protected]
tel. +48 501 670 187


organizator:


projekt współfinansowany
ze środków Gminy Wrocław
www.wroclaw.pl

Wrocław logo


współpraca:

Wro-Activ

Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław


kontakt dla sponsorów:

Katarzyna Konefał
[email protected]
tel. +48 533 435 950

kontakt dla mediów:

Bartłomiej Dwornik
[email protected]
tel. +48 533 978 513

Wspieraj niezależną edukację

Przekaż darowiznę

Zostań patronem

Wspieraj systematycznie, niewielkimi kwotami.
Wspieraj regularnie

Kupuj z aplikacją dobroczynną

Zainstaluj wtyczkę albo aplikację FaniMani do pomagania zakupami.

Rób zakupy z FaniMani

To sklep, w którym kupujesz, część ceny przekazuje na szczytny cel!

Przekaż 1,5% podatku

Przekaż 1,5% podatku
Ogólnopolski Operator Oświaty

KRS 0000044866Wspierają nas

Nokia Fundacja Banku Ochrony Środowiska Grycan Raiko Synapia EiSystem Kraina twórczości Fundacja Santander World Central Kitchen Newspoint talkersi +
Dołącz do mecenasów