Bieg Przedszkolaka i Rodzinny Piknik Sportowy 2022 - Ogólnopolski Operator Oświaty

< Powrót do projektów

Bieg Przedszkolaka

Bieg Przedszkolaka i Rodzinny Piknik Sportowy 2022 Zakończony

2 października fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty, Wro-Active i Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Wrocławia zaprosiły młodych sportowców, rodziców i kibiców na malowniczy stadion przy ul. Fryderyka Pautscha 9 na wrocławskim Sępolnie. Tego dnia w sportowe szranki stanęli uczestnicy Biegu Przedszkolaka 2022. Największego, lekkoatletycznego wydarzenia przedszkolnego w stolicy Dolnego Śląska.

Cel jest ważny i poważny: rozruszać wrocławskie przedszkolaki z placówek prowadzonych przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty, ich mamy i tatusiów. Czyli: „popularyzacja sportu oraz aktywnych form wypoczynku wśród dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców”. Program zawodów był wyjątkowo atrakcyjny i dla zawodników i dla kibiców. Biegacze zmierzyli się w następujących konkurencjach:

 • Bieg Trzylatków
 • Bieg Czterolatków
 • Bieg Pięciolatków
 • Bieg Sześciolatków
 • Bieg Mamy
 • Bieg Taty
 • Bieg Pracowników Przedszkoli

Nie koniec jednak na tym! Oprócz wyścigów biegowych, zaprosiliśmy całe rodziny do udziału w drużynowych zmaganiach zwinnościowo-zręcznościowych. O nagrody powalczyć można było w widowiskowych dyscyplinach:

 • tor przeszkód,
 • sok w dal z miejsca,
 • przenoszenie woreczków na czas,
 • rzuty do celu,
 • przekładanie hula hop w parze.

Nie zabrakło również atrakcji dla kibiców i sztabów trenerskich. Przez cały czas zawodów trwał Rodzinny Piknik Sportowy 2022, pełen dodatkowych atrakcji, animacji i smakołyków. Dziękujemy za wspaniałe emocje!

Bieg Przedszkolaka 2022

kiedy: 2 października 2022

start: godzina 10.00

gdzie: Stadion, ul. Fryderyka Pautscha 9

nawigacja: https://goo.gl/maps/VNpAMrDDzFEBNTNj7


Zapisy zawodników

Dzieci i rodziców, którzy chcieli wystąpić w zawodach, zapisywali się w sekretariatach wrocławskich przedszkoli, prowadzonych przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty:

 • Przedszkole Marco Polo
 • Przedszkole Cogito
 • Przedszkole Magellan
 • Przedszkole Pitagoras
 • Przedszkole Omnibus
 • Przedszkole Leonardo
 • Przedszkole Familjadek
 • Przedszkole Guliwer
 • Przedszkole Gallileo
 • Przedszkole Columbus
 • Przedszkole Logicus
 • Przedszkole Kropelka

O zakwalifikowaniu się na bieg decydowała kolejność zgłoszeń. Każdy zakwalifikowany uczestnik po ukończeniu biegu otrzymał pamiątkowy medal. Ponadto dla dzieci za zajęcie I,II i III miejsca zaplanowano nagrody dodatkowe w postaci pucharów oraz drobnych nagród rzeczowych. Podczas zawodów prowadzona była również klasyfikacja przedszkoli. Bo dla placówek, które będą najlepsze w klasyfikacji przedszkoli, także przewidzieliśmy nagrody!


Licytacja Treningu z Mistrzem

Dla kibiców biegania i fanów lekkiej atletyki mieliśmy jeszcze jedną KOSMICZNĄ atrakcję! Dzięki naszym Przyjaciołom z WROactiv na charytatywnej licytacji Allegro zlicytowaliśmy OSOBISTY, PERSONALNY TRENING biegowy z Marcinem Jędrusińskim!

Marcin Jędrusiński

Nasz sprinterski mistrz Polski, medalista Mistrzostw Europy i olimpijczyk z Aten, zaprosił zwycięzcę licytacji na 90-minutowy trening biegowy o dowolnym, uzgodnionym wcześniej stopniu trudności. Na dowolnej, plenerowej ścieżce biegowej we Wrocławiu. TAKIEJ okazji nie można było przegapić!

Zobacz wynik licytacji

Dochód z licytacji przeznaczony został na ufundowanie nagród dla uczestników Biegu Przedszkolaka i wspieranie niezależnej edukacji przez Fundację Ogólnopolski Operator Oświaty.

O projekcie

Projekt jest kontynuacją działań podejmowanych: w roku 2019 w ramach projektu „Familijny bieg krasnala i rodzinny piknik przedszkolaków” oraz w roku 2020 w ramach projektu „AKTYWNY PRZEDSZKOLAK”. Obydwa projekty współfinansowane były ze środków Gminy Wrocław.

Tegoroczny projekt zakłada kontynuację dobrych praktyk wypracowanych w ramach zrealizowanych projektów sportowych. W ramach projektu zaplanowano organizację rodzinnej imprezy sportowej dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Impreza będzie miała głównie charakter biegowy i odbędzie się 2 października 2022 roku na boisku sportowym przy ul. Fryderyka Pautscha 9. W ramach zadania zaplanowano organizację biegów:

 • dla dzieci (bieg 3 latków, bieg 4 latków, bieg 5 latków, bieg 6 latków);
 • dla rodziców (bieg mamy, bieg taty)
 • dla pracowników przedszkoli/fundacji.

Na biegi będą prowadzone zapisy w przedszkolach. O zakwalifikowaniu się na bieg będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Każdy zakwalifikowany uczestnik po ukończeniu biegu otrzyma pamiątkowy medal. Ponadto dla dzieci za zajęcie I,II i III miejsca zaplanowano nagrody dodatkowe w postaci pucharów oraz drobnych nagród rzeczowych. Z uwagi na fakt, iż dzieci będą reprezentować różne przedszkola, podczas zawodów będzie również prowadzona klasyfikacja przedszkoli. W związku z tym, w projekcie zaplanowano również nagrody dla przedszkoli – tj. puchary i drobne nagrody rzeczowe w postaci pomocy dydaktycznych/sportowych, które będą wykorzystywane podczas prowadzonej w placówkach edukacji przedszkolnej (np. do zabaw ruchowych). W projekcie przewidziano również puchar za zdobycie I miejsca w biegu rodziców/pracowników.

W celu urozmaicenia planowanej imprezy oraz aktywnego włączenia w nią rodziców i opiekunów dzieci, zaplanowano również przeprowadzenie konkurencji rodzinnych. Podczas imprezy sportowej – w przerwach zaplanowanych biegów, będą organizowane tory przeszkód dla drużyn, składających się z dzieci i rodziców (1 drużyna= dziecko + rodzic). Tory przeszkód zostaną zaplanowane z uwzględnieniem możliwości psychofizycznych dzieci, tj. konkurencje sprawnościowe zaplanowane w ramach zabawy będą dobrane do wieku dzieci. Tory zostaną opracowane dla 4 kategorii wiekowych: 3 latków, 4 latków, 5 latków, 6 latków i w zależności od wieku dzieci będą składały się z konkurencji zwinnościowo-zręcznościowych będących uzupełnieniem głównej, biegowej części zawodów.

W ramach torów przeszkód również zaplanowano nagrody – bezpośrednio dla uczestników. Będą to symboliczne nagrody rzeczowe dla drużyn zwycięskich (za zajęcie I, II, III miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych). Aby wziąć udział w konkurencjach uczestnicy będą musieli zgłosić uprzednio swój udział (tu również prowadzone będą zapisy drużyn).

Miejsce realizacji zadania: Wrocław

Adresatem zadania będą: dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodzice.

Zadanie jest realizowane zgodnie z wytycznymi i zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia, w tym z zasadami bezpiecznego postępowania, a także respektowania aktualnych przepisów prawa podczas epidemii lub pandemii.

Zadanie jest realizowane z dbałością o równe traktowanie wszystkich uczestników, w tym w szczególności o zapewnienie dostępności zadania dla osób ze szczególnymi potrzebami zgodnie z przepisami ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Dokumenty

koordynator:

Dominika Oskierko
fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty
[email protected]
tel. +48 501 670 187


organizator:


projekt współfinansowany
ze środków Gminy Wrocław
www.wroclaw.pl

Wrocław logo


współpraca:

Wro-Activ

Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław


kontakt dla sponsorów:

Katarzyna Konefał
[email protected]
tel. +48 533 435 950

kontakt dla mediów:

Bartłomiej Dwornik
[email protected]
tel. +48 533 978 513

Wspieraj projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

Przekaż darowiznę

25zł 50zł 100zł dowolna kwota

Zostań patronem

Wspieraj systematycznie, niewielkimi kwotami.

Wspieraj regularnie

Wspieraj przez GGwallet

Kliknij, lub zeskanuj QR kod w aplikacji mobilnej Twojego banku
Testujemy nowoczesne rozwiązania dla fundacji wspólnie z kultowym, polskim komunikatorem GG!

Przekaż 1,5% podatku

Przekaż 1,5% podatku
Ogólnopolski Operator Oświaty

KRS 0000044866Nasi Partnerzy

Fundacja Orlen Fundacja KPMG Nokia Kulczyk Foundation Fundacja Banku Ochrony Środowiska Grycan Fundacja Santander Raiko UNICEF Wspólnie UNICEF Gdańsk Fundacja Gdańska Synapia EiSystem Kraina twórczości World Central Kitchen Newspoint talkersi TIM.pl Mammutico GG Gadu Gadu Fundacja Orange Merck Dołącz do Partnerów fundacji
#MAMYNATORADĘ! Zajrzyj do Wirtualnej Poradni Pedagogicznej