PolskiУкраїнська

Chodźmy разом do szkoły!

Poznajcie Anastasiię. Już we wrześniu pójdzie do szkoły. Razem z koleżankami i kolegami będzie uczyć się w klasach przygotowawczych, które specjalnie dla nich we Wrocławiu i Gdańsku organizuje fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty. Zapraszamy również Was: Chodźmy razem do szkoły! Stwórzmy dzieciom z Ukrainy warunki do najlepszej możliwej edukacji.

Chodźmy разом do szkoły!

Cel jest prosty, ale ważny. Chcemy zapewnić komfortowe warunki do nauki, integracji i rozwojowej zabawy dla blisko 300 dzieci, które razem z mamami uciekły przed wojną w Ukrainie do naszego kraju.

Specjalnie dla nich, na mocy porozumienia z władzami Wrocławia i Gdańska tworzymy placówki, w których przez najbliższy rok będą mogły uczyć się bezpiecznie, pod okiem najlepszych pedagogów i nauczycieli.

Wesprzyj działanie klas przygotowawczych dla dzieci z Ukrainy

Dołącz do zrzutki!

Podaruj pomoce szkolne

Rób zakupy z aplikacją

Pierwszy dzwonek zabrzmi 1 września w trzech miejscach:

Jako organ prowadzący placówki oświatowe w całej Polsce, doskonale znamy potrzeby edukacyjne dzieci, które na skutek wojny w Ukrainie znalazły schronienie w Polsce. Znamy i chcemy spełnić je na najwyższym możliwym poziomie.

24 lutego 2022 runął ich świat…

Wojna i dzieci – te słowa nigdy nie powinny stać obok siebie. W dniu ataku Rosji na naszych sąsiadów setki tysięcy dzieci zostały zmuszone do natychmiastowej ucieczki. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu zwykłych ludzi znalazły tutaj drugi dom. Pozostał jednak stres, związany brakiem stabilizacji i traumą wojny.

Dostęp do szkoły, kontakt z rówieśnikami, możliwość kontynuowania nauki w godnych warunkach, prawidłowy rozwój i wyrównanie szans edukacyjnych, przed wejściem do naszego systemu edukacyjnego, to wsparcie, na które liczy i zasługuje każde dziecko z Ukrainy.

Dlatego stworzyliśmy projekt „Chodźmy разом do szkoły!”

Nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej Leonardo z Wrocławia i Publicznej Szkoły Podstawowej Hevelius z Gdańska, wspierani przez nauczycielki z Ukrainy, poprowadzą zajęcia, które pomogą szybko nadrobić zaległości w nauce. Tak, aby za rok mogły iść już do szkoły z polskimi rówieśnikami.

W czasie wakacji w oddziałach prowadzone są zajęcia opiekuńcze oraz nauka języka – to dobry wstęp do rozpoczęcia zajęć edukacyjnych od września. 

Razem z Anastasiią zapraszamy!
Działaj z nami, by dzieci poczuły, że nie są same!
Wspieraj program Chodźmy разом do szkoły!

DZIĘKUJEMY!


Przekaż darowiznę, wpłać dowolną kwotę.

Zostań wirtualnym wolontariuszem. Możesz wspierać dzieci z Ukrainy i działanie klas przygotowawczych, wpłacając darowiznę na zweryfikowaną zbiórkę na portalu Zrzutka.pl, albo uruchamiając własną wirtualną skarbonkę wolontariusza. Cała zebrana przez Ciebie kwota trafia na wsparcie programu Chodźmy разом do szkoły! i widać ją od razu na pasku postępu. Jednak Twoja skarbonka ma też własną stronę internetową i własny pasek postępu. Dzięki temu widzisz, jaką pomoc udało się zebrać Tobie, Twoim znajomym albo zespołowi z pracy.

A najważniejsze: portal Zrzutka.pl nie pobiera od takich wpłat żadnej prowizji! Cała kwota, co do grosza, trafia na wsparcie klas ukraińskich.

Zobacz, jak to działa:

Załóż własną skarbonkęPodaruj pomoce szkolne

Zeszyty A5 (16, 32, 64, 80, 120 kartek)

Przybory do pisania i korygowania

Przybory szkolne

Artykuły do malowania (12-24 kolorów)

Artykuły plastyczne

Artykuły świetlicowe

Zestawy kreatywne

Artykuły biurowe

Książki

Pobierz i wydrukuj
listę w PDF


Już za chwilę podamy adresy punktów, do których można przynosić dary rzeczowe!Kupuj w sklepach internetowych z aplikacją charytatywną

Zainstaluj bezpieczną wtyczkę do przeglądarki internetowej albo aplikację FaniMani. Dzięki temu Ty robisz zakupy tak, jak do tej pory i NIE PŁACISZ ANI GROSZA WIĘCEJ. To sklep, w którym kupujesz przekazuje część ceny na nasz program! To proste i BEZPŁATNE!Kupuj z FaniMani

Co trzeba zrobić? To proste cztery kroki!
  1. Wejdź na https://fanimani.pl/operatoroswiaty/
  2. Zapoznaj się z tym, jak to działa i zainstaluj Przypominajkę (dodatek do przeglądarki, dzięki któremu cały proces jest super prosty)
  3. Przy okazji zakupów na stronie partnera kliknij w Przypominajce Aktywuj Darowiznę
  4. Rób zakupy, tak jak zawsze!

Zrób przelew tradycyjny

Możesz nas wesprzeć także przelewem tradycyjnym:

numer konta: 92 1090 1854 0000 0001 4840 2563

nazwa banku: Santander Consumer Bank SA
tytułem: darowizna na cele statutowe z projektu Chodźmy razem do szkoły

Ogólnopolski Operator Oświaty
ul. Jana Gorczyczewskiego 2/7
60-554 Poznań


Masz pytanie? Napisz lub zadzwoń do nas:
 
Kaja Reszke, Ogólnopolski Operator Oświaty

Kaja Reszke
Ogólnopolski Operator Oświaty
[email protected]
tel. +48 508 008 165

Katarzyna Konefał, Ogólnopolski Operator Oświaty

Katarzyna Konefał
Ogólnopolski Operator Oświaty
[email protected]
tel. +48 533 435 950


Czy wiesz, że…

darowiznę przekazaną na cele statutowe Organizacji Pożytku Publicznego możesz odliczyć od podatku? Uzyskanie ulgi nie jest trudne – wystarczy pamiętać o kilku zasadach.

Zachowaj dokument poświadczający przekazanie darowizny. Może nim być wydruk potwierdzenia tradycyjnego przelewu z konta

Darowizna powinna być przekazana w roku podatkowym, który rozliczamy. Na przykład darowizna wykonana w maju 2022 roku uprawnia do uzyskania ulgi podczas rozliczania podatku w 2023 r.

Więcej na ten temat przeczytasz w broszurze
Krajowej Informacji Skarbowej