Chodźmy разом do szkoły! - Ogólnopolski Operator Oświaty

Chodźmy разом do szkoły!

Zobacz podsumowanie i raport z pierwszego roku działania programu!

Chodźmy разом do szkoły! Poznajcie Nastję, Arinę i Anastasiię. Od września razem z koleżankami i kolegami uczą się w klasach przygotowawczych. Takich klas we Wrocławiu i Gdańsku fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty zorganizowała 11. Wszystko po to, żeby dzieci z Ukrainy nauczyły się języka polskiego i w przyszłym roku szkolnym rozwijały swoje talenty i pasje razem z rówieśnikami w polskich szkołach. Zapraszamy również Was do programu Chodźmy razem do szkoły! Stwórzmy dzieciom z Ukrainy warunki do najlepszej możliwej edukacji.

Wesprzyj działanie klas przygotowawczych

Dołącz do zrzutki!

Podaruj pomoce szkolne

Rób zakupy z aplikacją

Licytuj na aukcjach

 

Klasy przygotowawcze powstały po to, żeby dzieci, które uciekły przed wojną do Polski, mogły szybko nauczyć się języka. Przez cały rok szkolny mocno będą pracować na lekcjach polskiego (i pozostałych przedmiotów też!). Tak, żeby za rok we wrześniu pójść już do klasycznych szkół, razem ze swoimi rówieśnikami. Młodzi poeci, sportowcy, utalentowani plastycy. W klasach przygotowawczych uczą się dzieci, które marzą o rozwijaniu pasji, talentów i zainteresowań. Którym wspólnie możemy podarować możliwość spełnienia tych marzeń.

 * * *

NastjaNastja ma 10 lat i pochodzi z Krzywego Rogu. Bardzo lubi rysować, tańczyć i… pisać wiersze z babcią. Rymowanki najchętniej tworzy na specjalne okazje, na przykład urodziny kogoś bliskiego. Najbardziej lubi wypoczywać w lesie i nad morzem, nie przepada za górami. Uwielbia zwierzęta, a szczególnie psy, koty i… pandy.

W polskiej szkole Nastji najbardziej podoba się język polski i plastyka. Po polsku mówi już całkiem dobrze, ale przyznaje, że nauka pisania wymaga od niej jeszcze sporo wysiłku. Kiedy już pozna wszystkie polskie literki, na pewno zgłosi się do niej znane wydawnictwo poetyckie.

 * * *

ArinaArina do Polski przyjechała z Odessy. Ma 7 lat, w Domu Ukraińskim mieszka z mamą i ukochanym kotem rasy sfinks. Jasoczka – jak pieszczotliwie mówi o nim Arina – uwielbia wspólne zabawy i jest najlepszym przyjacielem dziewczynki. W wolnym czasie lubi grać na komputerze i zajadać borówki, morze i plaża to miejsca, w których najbardziej lubi odpoczywać.

Wielką pasją Ariny jest taniec i akrobatyka na szarfach oraz kole. Trenuje od 4. roku życia i ma na swoim koncie wiele sukcesów, w tym medale z mistrzostw Ukrainy. Występowała też na festiwalach tańca współczesnego i w programach typu talent-show. Bardzo chciałaby powrócić do treningów. Pierwszy krok to pokonanie bariery językowej.

 * * *

AnastasijaAnastasiia do polskiej szkoły chodzi już od wiosny. Do Polski przyjechała z mamą krótko po wybuchu wojny. Ma 11 lat, interesuje się modą, jednak przede wszystkim uwielbia rysować i malować. Ma ogromny talent plastyczny. Jej prace budzą zachwyt u nauczycieli i rówieśników.

Dziewczynka pilnie uczy się języka polskiego. Chce w przyszłym roku szkolnym pójść do szkoły z polskimi rówieśnikami i rozwijać swoje zainteresowania. Kto wie, może za kilka lat usłyszymy, że znana galeria otwiera wystawę jej prac?

 * * *

Dlatego stworzyliśmy projekt „Chodźmy разом do szkoły!”

Nasz cel jest prosty, ale ważny. Chcemy zapewnić dobre warunki do nauki, integracji i rozwojowej zabawy dla blisko 300 dzieci, które razem z mamami uciekły przed wojną w Ukrainie do naszego kraju. Specjalnie dla nich, na mocy porozumienia z władzami Wrocławia i Gdańska stworzyliśmy placówki, w których przez najbliższy rok będą mogły uczyć się bezpiecznie, pod okiem najlepszych pedagogów i nauczycieli.

Pierwszy dzwonek zabrzmiał 1 września w trzech miejscach:

Zajęcia prowadzą nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej Leonardo z Wrocławia i Publicznej Szkoły Podstawowej Hevelius z Gdańska, wspierani przez nauczycielki z Ukrainy. Już widać pierwsze efekty realizowanych działań. Nauka idzie szybko, a dzięki Wam może być jeszcze przyjemniejsza i skuteczniejsza!

Razem z Nastją, Ariną i Anastasiią zapraszamy!
Chodźmy разом do szkoły!


Program wspierają:

Prezent Marzeń WROactiv Fiorello AMOS Glue Stick
Dziękujemy!

Dołącz do zrzutki, wpłać dowolną kwotę.

Zostań wirtualnym wolontariuszem. Możesz wspierać dzieci z Ukrainy i działanie klas przygotowawczych, wpłacając darowiznę na zweryfikowaną zbiórkę na portalu Zrzutka.pl, albo uruchamiając własną wirtualną skarbonkę wolontariusza. Cała zebrana przez Ciebie kwota trafia na wsparcie programu Chodźmy разом do szkoły! i widać ją od razu na pasku postępu. Jednak Twoja skarbonka ma też własną stronę internetową i własny pasek postępu. Dzięki temu widzisz, jaką pomoc udało się zebrać Tobie, Twoim znajomym albo zespołowi z pracy.

A najważniejsze: portal Zrzutka.pl nie pobiera od takich wpłat żadnej prowizji! Cała kwota, co do grosza, trafia na wsparcie klas ukraińskich.

Zobacz, jak to działa:

Załóż własną skarbonkęPodaruj pomoce szkolne

Zeszyty A5 (16, 32, 64, 80, 120 kartek)

Przybory do pisania i korygowania

Przybory szkolne

Zestawy kreatywne

Artykuły do malowania (12-24 kolorów)

Artykuły plastyczne

Artykuły świetlicowe

Artykuły biurowe

Książki

Pobierz i wydrukuj
listę w PDF


Pomoce szkolne przyjmujemy tu:

Wrocław, Dom Ukraiński
ul. Ofiar oświęcimskich 38/40Gdańsk, Szkoła Podstawowa Hevelius
ul. Sucha 29


Kupuj w sklepach internetowych z aplikacją dobroczynną

Zainstaluj bezpieczną wtyczkę do przeglądarki internetowej albo aplikację FaniMani. Dzięki temu Ty robisz zakupy tak, jak do tej pory i NIE PŁACISZ ANI GROSZA WIĘCEJ. To sklep, w którym kupujesz przekazuje część ceny na nasz program! To proste i BEZPŁATNE!


Co trzeba zrobić? To proste cztery kroki!

  1. Wejdź na www.fanimani.pl/operatoroswiaty/
  2. Zapoznaj się z tym, jak to działa i zainstaluj Przypominajkę (dodatek do przeglądarki, dzięki któremu cały proces jest super prosty)
  3. Przy okazji zakupów na stronie partnera kliknij w Przypominajce Aktywuj Darowiznę
  4. Rób zakupy, tak jak zawsze!
Kupuj z FaniMani

Licytuj i wystawiaj na aukcjach charytatywnych

Weź udział w licytacjach na portalu Allegro Charytatywni. Wygraj przedmioty, przekazane przez ludzi dobrego serca. Podaruj coś, co mogą wylicytować inni uczestnicy! Cała kwota zasila szczytny cel. Od takich aukcji zespół Allegro nie pobiera prowizji.


Jak to działa?

Licytuj / wystawiaj


Zrób przelew tradycyjny

Możesz nas wesprzeć także przelewem tradycyjnym:

numer konta: 92 1090 1854 0000 0001 4840 2563

nazwa banku: Santander Consumer Bank SA
tytułem: darowizna na cele statutowe z projektu Chodźmy razem do szkoły

Ogólnopolski Operator Oświaty
ul. Jana Gorczyczewskiego 2/7
60-554 Poznań


Masz pytanie? Napisz lub zadzwoń do nas:
 
Kaja Reszke, Ogólnopolski Operator Oświaty

Kaja Reszke
+48 508 008 165

Barbara Wiśniewska, Ogólnopolski Operator Oświaty

Barbara Wiśniewska
+48 530 181 956


fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty
[email protected]
Napisz do OOO na GG

Czy wiesz, że…

darowiznę przekazaną na cele statutowe Organizacji Pożytku Publicznego możesz odliczyć od podatku? Uzyskanie ulgi nie jest trudne – wystarczy pamiętać o kilku zasadach.

Zachowaj dokument poświadczający przekazanie darowizny. Może nim być wydruk potwierdzenia tradycyjnego przelewu z konta

Darowizna powinna być przekazana w roku podatkowym, który rozliczamy. Na przykład darowizna wykonana w trakcie 2023 roku uprawnia do uzyskania ulgi podczas rozliczania podatku w roku 2024.

Więcej na ten temat przeczytasz w broszurze
Krajowej Informacji Skarbowej


Wspieraj projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

Przekaż darowiznę

25zł 50zł 100zł dowolna kwota

Zostań patronem

Wspieraj systematycznie, niewielkimi kwotami.

Wspieraj regularnie

Wspieraj przez GGwallet

Kliknij, lub zeskanuj QR kod w aplikacji mobilnej Twojego banku
Testujemy nowoczesne rozwiązania dla fundacji wspólnie z kultowym, polskim komunikatorem GG!

Przekaż 1,5% podatku

Przekaż 1,5% podatku
Ogólnopolski Operator Oświaty

KRS 0000044866Nasi Partnerzy

Fundacja Orlen Fundacja KPMG Nokia Kulczyk Foundation Fundacja Banku Ochrony Środowiska Grycan Fundacja Santander Raiko UNICEF Wspólnie UNICEF Gdańsk Fundacja Gdańska Synapia EiSystem Kraina twórczości World Central Kitchen Newspoint talkersi TIM.pl Mammutico GG Gadu Gadu Fundacja Orange Merck Dołącz do Partnerów fundacji
#MAMYNATORADĘ! Zajrzyj do Wirtualnej Poradni Pedagogicznej