Logopeda w każdej szkole i przedszkolu - Ogólnopolski Operator Oświaty

Powiedzmy to wyraźnie!
Logopeda w każdej szkole i przedszkolu

Prawie 30% dzieci w polskich przedszkolach i szkołach podstawowych boryka się z trudnościami natury logopedycznej. Dlatego w placówkach fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty dbamy o to by zapewnić dzieciom opiekę najlepszych specjalistów i warunki do prawidłowego rozwoju.

Logopeda w każdej szkole i przedszkolu. Zajęcia w przedszkolu Familijna RosochaRafał, Julia i Mikołaj na zajęciach logopedycznych z panią Anetą w Publicznym Przedszkolu Familijna Rosocha

Problemy logopedyczne u dzieci wyraźnie nasiliły się w czasie pandemii COVID-19. Izolacja często wymuszała rezygnację z rozpoczętej terapii, prowadziła do zaniedbania ćwiczeń, zanikania wcześniej osiągniętych efektów i pogłębiania się problemów. W wielu przypadkach mówimy o dzieciach, które straciły dwa lata diagnozowania i terapii.

Tymczasem zaniedbane wady pogłębiają się, powodują problemy w nawiązywaniu relacji, potęgują wstydliwość, a nierzadko bywają także obiektem drwin i przykrości. Wczesna diagnoza, systematyczność i odpowiedni zakres ćwiczeń koordynowanych przez specjalistę, to klucz do osiągania pozytywnych i trwałych efektów.

Poznaj placówki, w których realizujemy program Logopeda w każdej szkole i przedszkolu

Placówki fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

Dlatego w naszych szkołach i przedszkolach specjaliści prowadzą i rozwijają zajęcia i terapię logopedyczną dla ponad 8 tysięcy dzieci. W ramach programu Logopeda w każdej szkole i przedszkolu:

Logopeda w każdej szkole i przedszkolu. Zajęcia w przedszkolu ColumbusZajęcia logopedyczne w Publicznym Przedszkolu Columbus we Wrocławiu

Każdego dnia widzimy, jak ważne i potrzebne jest to wsparcie. Tym bardziej, że logopeda zajmuje się nie tylko pracą nad wadami wymowy. Zakres takiej opieki obejmuje wiele, również nieoczywistych obszarów. Na przykład rozwijanie mowy dziecka pod kątem fonetycznym, gramatycznym i leksykalnym. To również uczenie słuchania ze zrozumieniem, praca nad zaburzeniami głosu, a nawet rozwiązywanie trudności w czytaniu i pisaniu.

Logopedki i logopedzi ze szkół i przedszkoli fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty codziennie wspierają dzieci w pokonywaniu takich trudności i rozwiązywaniu właśnie takich problemów.

Dlatego zapraszamy: zostań Partnerem programu, z którego na co dzień korzysta kilka tysięcy dzieci w Polsce. Dzięki Tobie może ich być jeszcze więcej!

Możesz wesprzeć program także supernowocześnie, z użyciem cyfrowego portfela GGwallet, udostępnionego przez komunikator GG Gadu Gadu!

Gadu Gadu z logopedą

Każde wsparcie ma znaczenie!

Wielkie rzeczy buduje się z małych cegiełek. Tak działa to i u nas. Małe kwoty składają się na duże efekty. 25 wpłat po 25 złotych to jedna, profesjonalna apteczka logopedyczna. Sto wpłat po 50 złotych pozwoli ufundować multimedialny system do prowadzenia terapii głosek w wybranym gabinecie. A 155 datków po 100 złotych to kompletne wyposażenie nowego gabinetu terapeutycznego. Każda wpłata jest ważna i za każdą jesteśmy wdzięczni! Bo każda złotówka to dla któregoś dziecka krok do celu: do pokonania problemów, z którymi dzięki naszemu wspólnemu wsparciu łatwiej będzie się zmierzyć.

Program wspierają

EI System TIM.pl GG (Gadu Gadu)

Dołączyliśmy do programu Logopeda w każdej szkole i przedszkolu z przekonaniem, że wsparcie logopedyczne dla dzieci w szkołach ma kluczowe znaczenie dla ich rozwoju. Wczesne wdrożenie treningu ucha, zwłaszcza u dzieci, przynosi szereg korzyści: poprawę zdolności słuchowej, rozumienie mowy i lepszą percepcję dźwięków. Tak działa terapia z ćwiczeniami multimedialnymi „Trenuj ucho”, której zestawy podarowaliśmy fundacyjnym szkołom. Nasza decyzja o dołączeniu do programu wynika z głębokiego przekonania, że każde dziecko zasługuje na szansę rozwijania umiejętności komunikacyjnych. Współpraca z fundacją jest dla nas zaszczytem, ponieważ podzielamy wspólne wartości i misję tworzenia lepszych warunków edukacyjnych dla dzieci w Polsce.

Anna Kosińska
marketing manager

Dobra edukacja to nie tylko programy nauczania, nadążające za wyzwaniami współczesnego świata czy ciekawe zajęcia lekcyjne prowadzone przez zaangażowanych nauczycieli. To również opieka i pomoc w rozwoju dzieci w wielu aspektach, także logopedycznym.
Problemy tej natury często stanowią poważną barierę w rozwoju młodych ludzi, dlatego zachęcam do wsparcia wraz z TIM-em programu „Logopeda w każdej szkole i przedszkolu”.

Krzysztof Folta
prezes zarządu

Jako GG przyświecamy inicjatywom, które wspierają komunikację. Nauka mowy najmłodszych dzieci to pierwsze wprowadzenie ich w dalszy bogaty świat znaczeń, słów, dźwięków. Cieszę się, że na potrzeby akcji “Gadu-Gadu z logopedą” mogliśmy udostępnić wirtualny portfel do zbiórek – to pierwsza akcja fundraisingowa oparta na GGwallet dostępnym w komunikatorze. Aby wesprzeć szczytny cel, jakim jest profesjonalna opieka logopedyczna w szkołach i przedszkolach, wystarczą 2-3 kliki, aby zasilić konto fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty i programu Logopeda w każdej szkole i przedszkolu. To wspaniałe, że dzięki nowym technologiom możemy łączyć ludzi nie tylko wokół rozmów, ale również wspólnych celów..

Jarek Rybus
pełnomocnik zarządu, PR manager

Masz pytanie? Napisz lub zadzwoń do nas:

Barbara Wiśniewska, Ogólnopolski Operator Oświaty

Barbara Wiśniewska

fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty

Czy wiesz, że…

darowiznę przekazaną na cele statutowe Organizacji Pożytku Publicznego możesz odliczyć od podatku? Uzyskanie ulgi nie jest trudne – wystarczy pamiętać o kilku zasadach.

Zachowaj dokument poświadczający przekazanie darowizny. Może nim być wydruk potwierdzenia tradycyjnego przelewu z konta

Darowizna powinna być przekazana w roku podatkowym, który rozliczamy. Na przykład darowizna wykonana w trakcie 2024 roku uprawnia do uzyskania ulgi podczas rozliczania podatku w roku 2025.

Więcej na ten temat przeczytasz w broszurze
Ministerstwa Finansów