Asortyment w sklepie internetowym

Klienci wirtualnych sklepów, których pyta się o to, dlaczego właściwie zdecydowali się na obdarzenie ich zaufaniem zazwyczaj zwracają uwagę przede wszystkim na atrakcyjne ceny kolejnych rozwiązań. Często okazuje się jednak, że nie jest to wcale jedyna zaleta punktów tego typu, nie mniej istotny jest bowiem bogaty asortyment rozwiązań polecanych kolejnym klientom.

Jako konsumenci lubimy mieć świadomość tego, że właściciel i pracownicy sklepu koncentrują się przede wszystkim na tym, aby spełnić nasze oczekiwania, a tym samym możemy liczyć na rozwiązania odpowiadające naszym potrzebom. Nie lubimy być ignorowani, a już z pewnością trudno o większy nietakt niż zmuszanie nas do dokonania zakupu wówczas, gdy nie możemy wybierać pomiędzy przynajmniej kilkoma różniącymi się między sobą produktami. Praktyka taka często jest powszechna w tradycyjnych sklepach, wirtualne punkty sprzedaży stawiają więc przede wszystkim na jej odwrotność. Na stronach www możemy zatem zapoznać się z wieloma atrakcyjnymi rozwiązaniami, właściciele i pracownicy wirtualnych sklepów starają się przy tym, aby wszystkie one były nie tylko dobrze sfotografowane, ale i szczegółowo opisane. Dzięki temu możemy mówić o naprawdę świadomym wyborze.

2 Responses to Asortyment w sklepie internetowym

  1. Jack pisze:

    Coś w tym jest. Faktycznie większość sklepów internetowych specjalizujących się w określonej branży, ma zwykle szerszy asortyment niż tradycyjne sklepy, sprzedające towar tego samego gatunku. Z czego to wynika? Chyba przede wszystkim z braku potrzeby organizowania miejsca na ekspozycję towaru, a może się mylę?

  2. Olka pisze:

    Pewnie, że w internecie jest więcej towaru- szczególnie jeśli wejdziemy sobie na nie jedną a kilka stron i z nich będziemy wybierać potrzebną nam rzecz. Wiadomo, że czego nie znajdziemy w jednym sklepie, znajdziemy w drugim. Zakupy przez internet są tu łatwiejsze niż bieganie z jednego sklepu do drugiego.